Xiaomi Redmi 4X Prime - Ram 3GB - Rom 32GB - 4G - Matte Black | Image source: Lazada
Detail produk dari Xiaomi Redmi 4X Prime - Ram 3GB - Rom 32GB - 4G - Matte Black



Spesifikasi Xiaomi Redmi 4X Prime - Ram 3GB - Rom 32GB - 4G - Matte Black
| SKU | XI619ELAATAHN4ANID-66121213 |
| Battery Capacity | 4000 - 4999 mAh |
| Camera Back | 11 to 15MP |
| Camera Front | 5-6 MP |
| Kondisi | New |
| Screen Size (inches) | 5.0 |
| Model | Redmi 4X Prime |
| Network Connections | 2G|3.5G - HSDPA|3G|4G |
| Sistem Operasi | Android |
| Operating System Version | Marshmallow |
| Phone Features | Expandable Memory|Fingerprint Sensor|Touchscreen|GPS |
| Processor Type | Octa-core |
| RAM memory | 3GB |
| Screen Type | IPS LCD |
| Sim Slots | Dual |
| Kapasitas Harddisk | 32GB |
| Jenis Baterai | Built-in Rechargeable Battery |
| Video Resolution | 1080p |
| Warranty period | 1 Year |
| Tipe garansi | Supplier warranty |