Nokia 6 Android - 5.5 " - 4G/LTE - RAM 3GB / ROM 32GB - Batt 3000 mAh - Garansi Resmi | Image source: Lazada
Detail produk dari Nokia 6 Android - 5.5 " - 4G/LTE - RAM 3GB / ROM 32GB - Batt 3000 mAh - Garansi Resmi
Spesifikasi Nokia 6 Android - 5.5 " - 4G/LTE - RAM 3GB / ROM 32GB - Batt 3000 mAh - Garansi Resmi
| SKU | NO749ELAAYOFNKANID-78866458 |
| Battery Capacity | 3000 - 3999 mAh |
| Camera Back | 16 to 20MP |
| Camera Front | 7 MP and up |
| Kondisi | New |
| Screen Size (inches) | 5.5 |
| Model | Nokia 6 |
| Network Connections | 4G |
| Sistem Operasi | Android |
| Operating System Version | Android 7.0 |
| Phone Features | Expandable Memory|Fingerprint Sensor|Touchscreen|GPS |
| Tipe Handphone | smartphone |
| Processor Type | Octa-core |
| RAM memory | 3GB |
| Resolusi | Full HD |
| Screen Type | IPS LCD |
| Sim Slots | Dual |
| Kapasitas Harddisk | 32GB |
| Jenis Baterai | Built-in Rechargeable Battery |
| Video Resolution | 1080p |
| Warranty period | 1 Year |
| Tipe garansi | Local Authorized Service center warranty |
